Nöroloji

Tıp Merkezimizin Nöroloji bölümünde, Epilepsi, hareket bozuklukları (Parkinson ve diğer), Alzheimer ve diğer bunamalar, SVO (beyin damar hastalıkları), uyku hastalıkları, Migren ve diğer baş ağrıları, Vertigo (baş dönmesi), denge bozuklukları, his kusurları ve duyu bozuklukları, Tremor (titreme) dahil anormal hareketlerle giden beyin hastalıkları, kasılma, bükülme, sıçrama gibi), Epilepsi (sara hastalığı), beyin ve sinir sistemine ait enfeksiyonlar, bel ve boyun fıtığı ve kas hastalıklarının muayene, teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

 

Nörolojik hastalıkların araştırılmasında yukarıda sayılan beyin ve sinir sistemine ait hastalıkların tanısında EMG (Sinir ve kas ölçümü), EEG (Beyin Elektrosu), Doppler USG ile beyin damar ölçümlemesi merkez bünyesinde yapılabilmektedir.

 

Ayrıca her tür biyokimyasal tahlil ve BT (bilgisayarlı tomografi), MR çalışması da en kısa sürede kurumumuzca en kısa sürede sağlanmaktadır.

 

Nöroloji bölümümüzce, Polikliniğimiz hastalarına her tür sağlık danışmanlığı hizmetini ev konforunda sunan online görüntülü görüşme hizmeti de sunulmaktadır.