doctor-img9

Dr. Onur DUYGU

Dr. Onur DUYGU

Acil Hekimi

DR. ONUR DUYGU 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, uzun süre Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de çeşitli lokasyonlarda bulunduktan, medikal anlamda önemli çalışmalar yaparak  yetkinliğini USMLE  (United States Medical Licence Examination) sınavı ile de kanıtladıktan sonra son olarak Türkiye’ye dönen Dr. Onur Duygu Ülkemizin önde gelen hastanelerinde görev yaptı.

Karaciğer Transplantasyonu ve Organ Nakli Koordinasyon alanında başarılı çalışmalarda bulundu.

Uluslararası Hakemli dergilerde çok sayıda makalesi yayımlandı.

Öte yandan Türkiye’de bulunması dışında, ABD ve İngiltere’de iken görev aldığı Tıbbi Bilimsel Organizasyonlarla olan sıkı bağlantılarını devam ettirdi ve buralarda da çeşitli görevler aldı. 

ABD’de uzun süre Chicago, Atlanta, Los Angeles ve Philedelphia lokasyonlarında bulundu. American College of Physicians (ACP) üyeliğine kabul edildi ve Londra Merkezli The Royal Society of Medicine da Overseas Fellow olarak onurlandırıldı.

Daha önce New York Presbyterian Hastanesi -Weill Cornel Medicine Kanser Merkezi, Winship Cancer Institute (Atlanta, USA) ve University of Minnesota’ya kendi alanındaki çalışmalar konusunda kabul edildi.

Akademik yetenekleri ve çalışmaları çerçevesinde Ülkemizde USMLE ve TUS sınavlarına hazırlanan Tıp Öğrencilerimize  ve Meslektaşlarımıza çeşitli eğitimler ve danışmanlık hizmetleri vermeye de karar vererek bir özel Tıp Eğitimi kurumunda çalışmalarına da devam etmektedir.

 

Sağlık alanında yetkin olduğu, vizyon oluşturduğu ve geniş tecrübesinin olduğu konular:

  • Sağlık Alanında  Yöneticilik:Daha önce Organ Nakli Ekiplerinde Koordinasyon ve Yönetim görevlerini yürüttü.
  • Karaciğer&Böbrek Transplantasyonu: Organ Nakilli Hasta takibi,izlem süreçleri, Hastanenin Sağlık Bakanlığı Düzeyinde temsil edilmesi ve tüm süreçlerde yoğun bir deneyim sahibidir.
  • Onkoloji Hastalarının tedavi ve takip süreçleri
  • Hematoloji Hastalarının tedavi ve takip süreçleri
  • Kardiyoloji /Koroner Yoğun Bakım hastasına yaklaşım,tedavi protokolleri ve süreçlerin yönetimi
  • International Health  Network üzerinde çalışmalar
  • Digital Health Solutions ve Telehealth & Second Opinion
  • Sağlık Turizmi ve Uluslararası Sağlık yatırımları 
  • Uluslararası Sağlık Akreditasyon Süreçleri:Sağlık Grupları için JCI ve JACIE akreditasyon başvuru ve hazırlık süreçleri